Czego nie należy spłukiwać w toalecie?

szamba betonowe i zbiornki z betonu (11)

Istnieje wiele przedmiotów, których nie należy próbować spłukiwać w toalecie (i nie mówimy tu tylko o biżuterii !) Próba spłukiwania przedmiotów innych niż papier toaletowy w toalecie zwiększa ryzyko zatkania toalety.

Zapchana toaleta jest prawdziwym utrapieniem, ponieważ zwiększa ryzyko przepełnienia, które może spowodować szkody materialne i wpłynąć na zdrowie ludzi. Jednym ze sposobów upewnienia się, że Twoja toaleta nie ma problemów, takich jak zatykanie, jest bardzo uważne zwracanie uwagi na to, co spłukujesz w toalecie.

W tym poście na blogu zespół ekspertów do spraw szamba zwróci uwagę na typowe przedmioty, których zawsze należy unikać spłukiwania w toalecie. Zacznijmy.

Chusteczki do spłukiwania

Zacznijmy od rzeczy, która może zmylić niektórych czytelników. Biorąc pod uwagę, że zawiera słowo „do spłukiwania”, łatwo założyć, że można spłukać te mokre chusteczki w toalecie. Należy jednak zawsze tego unikać .

Podczas gdy papier toaletowy jest przeznaczony do rozpadania się w rurach, chusteczki spłukiwane nie. Ponieważ są wykonane z materiałów syntetycznych, nie rozkładają się, co sprawia, że ​​prawdopodobnie zatykają toaletę.

Produkty do higieny kobiecej

Nigdy nie spłukuj tamponów i podpasek w toalecie. Często zobaczysz znaki ostrzegające ludzi, aby nie spłukiwali tych przedmiotów w toalecie – i nie bez powodu. Szamba zatykają się przez te przedmioty.

Dzieje się tak, ponieważ rozszerzają się i zatrzymują płyny, co oznacza, że ​​nie rozpuszczą się po spłukaniu. Zamiast tego należy zawinąć te przedmioty w papier toaletowy i wyrzucić do śmieci.

Podobnie jak w przypadku produktów higieny kobiecej, prezerwatywy należy zawinąć w papier toaletowy i wyrzucić do śmieci. Nigdy nie spłukuj prezerwatyw w toalecie.

Jeśli tak, mogą prowadzić do zatkania instalacji wodno-kanalizacyjnej , ponieważ nie rozpuszczają się w kanalizacji.

Włosy

Może to zabrzmieć dziwnie, ale wiele osób pozbywa się włosów, spłukując je w toalecie. Po wzięciu prysznica lub wyczesaniu włosów wiele osób zbiera opadłe włosy, zbija je razem i spłukuje.

Ryzyko polega na tym, że włosy będą zaczepiać inne odpady w systemie, prowadząc do dużych zatykań wpływających na prawidłowe działanie toalety. Ponownie włosy należy wyrzucić do śmieci.

Inne elementy, których należy unikać Spłukiwanie

Niektóre inne przedmioty, których należy unikać spłukiwania w toalecie, to:

  • Nić dentystyczna
  • Papierowe ręczniki
  • Jednorazowe pieluchy
  • Waciki bawełniane
  • kuweta dla kota
  • Arkusze suszarki

Najważniejsze jest to, że jeśli nie masz pewności, gdzie można spłukać przedmiot w toalecie, najlepiej wyrzucić go bezpiecznie do śmieci.

Czego nie należy spłukiwać w toalecie?

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zatkania toalety, powyższych przedmiotów nigdy nie należy spłukiwać w toalecie. Jak podkreśla ten post na blogu na temat „Czego nie należy spuszczać w toalecie”, trzymaj się tylko papieru toaletowego do spłukiwania.