Jak czyścić i pielęgnować sukienki koktajlowe.

young-woman-g2acebe6eb_1280

Sezon ślubny dobiega końca i czas zacząć odkładać ekskluzywne sukienki koktajlowe do przyszłego lata. Przy tak wielu tkaninach, ozdobach i stylach, właściwe czyszczenie każdej z twoich sukienek może być ogromnym bólem głowy. Dlatego dzielimy się naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia i przechowywania sukienek. Teraz, kiedy będziesz gotowa na następne wydarzenie, Twoja sukienka też będzie!

Czyszczenie Sukienek Koktajlowych

Sukienka koktajlowa to inwestycja i aby wyglądała tak pięknie, jak w dniu zakupu, naprawdę powinnaś zanieść ją do pralni chemicznej. Będą w stanie usunąć pot i inne plamy, które przedostały się do tkaniny, nie uszkadzając sukienki. Do czyszczenia na sucho używa się rozpuszczalnika, który nie blaknie, nie zmienia tekstury ani nie uszkadza delikatnych tkanin. A dobre środki do czyszczenia chemicznego nie tylko usuną plamy , ale także wyprasują sukienkę bez użycia tradycyjnego żelazka, dzięki czemu sukienka będzie wyglądać jak nowa, nie pozostawiając żadnych śladów po żelazku.

Do czyszczenia na sucho używa się rozpuszczalnika, który nie blaknie, nie zmienia tekstury ani nie uszkadza delikatnych tkanin.

Jeśli naprawdę jesteś w kropce i musisz wyprać sukienkę w domu, użyj jak najdelikatniejszego detergentu, wybierz delikatny cykl, a sznurek ją wysuszy. Ale zachowaj ostrożność: nawet najdelikatniejsze detergenty mogą uszkodzić delikatne tkaniny, takie jak satyna, lub zmienić teksturę i dotyk sukienki.

Przechowywanie sukienek koktajlowych

Oddałaś ekskluzywne sukienki wieczorowe do pralni chemicznej i wygląda ona jak nowa. Teraz będziesz chciała odpowiednio przechowywać swoją sukienkę, aby dobrze wyglądała. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące przechowywania sukienek koktajlowych:

 1. Zainwestuj w wysokiej jakości wieszak

Zainwestowałeś w wysokiej jakości sukienkę, więc zadbaj o to, by wyglądała świetnie dzięki wysokiej jakości wieszakowi. Zdecyduj się na drewniane lub piankowe wieszaki, które pomogą utrzymać kształt ramion.

2. Chroń przed słońcem

Jeśli twoja szafa ma okno, unikaj przechowywania rzeczy w promieniach słońca. Długotrwała ekspozycja na światło słoneczne, a nawet światło w szafie, może spowodować blaknięcie ubrań. Jeśli nie możesz uniknąć wieszania ubrań na słońcu, chroń je, używając torby na ubrania z dużą wentylacją.

3. Wybierz fajne miejsce

Jeśli twoja sukienka ma jakiekolwiek materiały, takie jak futro, skóra lub winyl, przenieś je do chłodniejszego miejsca, na przykład do piwnicy. Materiały te są bardziej podatne na ciepło i mogą wyschnąć i ulec uszkodzeniu, jeśli zostaną pozostawione w nasłonecznionej szafie.

4. Używaj nie plastikowej torby na ubrania

Tkanina, podobnie jak nasza skóra, musi oddychać i żaden przedmiot nie powinien leżeć w plastikowej torbie przez wiele miesięcy. Zamiast tego wybierz oddychającą torbę na ekskluzywna odzież damska z otworem u góry i u dołu, taką jak te, które firma oferuje klientom za darmo.

5. Nadaj sukience kształt

Jeśli twoja sukienka ma dużo koralików lub ozdób, będziesz chciała mieć pewność, że zachowa swój kształt, nawet gdy jest zawieszona. Dlatego większość pralni chemicznych wypcha sukienkę gorsetem lub bibułką. Jeśli martwisz się, że sukienka straci formę, możesz samodzielnie wypchać stanik za pomocą bibuły bezkwasowej.