Wszystko, co musisz wiedzieć o – Media do worków filtracyjnych.

cloth-g7093e27e7_1280

Media filtracyjne odnoszą się do wszystkiego, co umieszczasz w filtrze, co zmienia jakość powietrza, wody lub jakiejkolwiek cieczy przepływającej przez filtr. Podstawową funkcją mediów filtracyjnych jest utrzymywanie gruntu na miejscu i nadal zapobieganie przedostawaniu się małych cząstek mediów, takich jak szczątki roślin, i zatykaniu warstwy drenażowej. Istnieją różne rodzaje tkanin filtracyjnych i pikowanie tkanin, które spełnią Twoje wymagania.

Znaczenie mediów filtracyjnych w filtrach workowych

Media filtracyjne do filtrów workowych odgrywają niezwykle istotną rolę w filtrach workowych. Jak już wiadomo, filtry workowe są używane do klarowania płynów/powietrza, które mają stosunkowo mały ładunek cząstek do usunięcia. Zawiesina cząstek przechodzi przez nią i cząsteczki osadzają się w worku.

Tkanina PPS: funkcje i specyfikacje

Tkanina filtracyjna PPS wykonana w 100% z włókna Ryton o specjalnym trójlistnym kształcie. Tkanina igłowa COX PPS wykonana z wysokiej jakości włókien najlepiej nadaje się do filtracji gazów zmieszanych z zawartością siarki i wilgoci.

Tkanina filtracyjna PPS jest popularnym materiałem filtracyjnym, który musi wytrzymać wysokie temperatury. Tkanina filtracyjna i worki filtracyjne mogą z natury znosić chemię i utrzymywać doskonałą wydajność filtracji w okropnym środowisku, osiągając idealny filtr serwisowy. PPS (polisiarczek fenylenu) to materiał do worków filtracyjnych, który jest powszechnie stosowany w aplikacjach odpylania, gdzie wymagana jest doskonała odporność na kwasy i zasady.

Zastosowania związane z cementem, chemikaliami i sadzą to kilka branż, w których często stosuje się worki filtracyjne wypełnienie do poduszek.

Tkanina filtracyjna i worki filtracyjne to idealne media filtracyjne, które mogą być szeroko stosowane w kotłach węglowych, spalarniach śmieci, elektrowniach filtrujących popiół lotny w pulsacyjnym czystym łapaczu pyłu.

Ogólna temperatura robocza tkaniny filtracyjnej i worków filtracyjnych poniżej 190 ℃ w warunkach gazów spalinowych, a worek może wytrzymać tylko temperaturę poniżej 130 ℃, taką jak pet (poliester), pp (polipropylen), akryl, nylon i inny filtr chemiczny tkanina i worek filtrujący.  

Tkanina z worka filtracyjnego z igłą stosowana głównie w stali, metalurgii, cementowniach, metalach nieżelaznych, bitumie, wytwarzaniu energii elektrycznej, koksie, materiałach ognioodpornych i innych polach zasilanych węglem do usuwania pyłu.

PPS jest jednym z najważniejszych wysokotemperaturowych polimerów termoplastycznych, ponieważ wykazuje szereg pożądanych właściwości.

Producent włóknin specjalizuje się w produkcji włóknin filtracyjnych do filtracji i separacji ciecz-ciało stałe. Poświęcamy się pomaganiu naszym klientom w spełnianiu ich wymagań dotyczących różnych mediów filtracyjnych podczas produkcji, poprawie wydajności i produktywności dzięki naszym innowacyjnym i doskonałym tkaninom filtracyjnym.