Tajemnica płaskiego brzucha.

brooke-lark-jUPOXXRNdcA-unsplash

Niezależnie od tego, czy jest to mężczyzna, czy kobieta, młody czy stary, jedną rzeczą, której każdy chce, jest dieta na płaski brzuch. Chcą wiedzieć, co jeść i jak ćwiczyć. 

Oto więc „wewnętrzna” miarka tego, co jest potrzebne, aby w końcu osiągnąć szczupłą i opływową talię, o której zawsze marzyłeś. Weź głęboki oddech, zrelaksuj się, wypuść powietrze, pomyśl o obserwowaniu oceanu chlupiącego słoneczną linię brzegową karaibskiej plaży, popijając pina colada. Proszę bardzo, to Twój pierwszy krok do szczuplejszego, bardziej płaskiego brzucha! Nie wierzysz mi?! Czy to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Cóż, dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień, ponieważ jeśli robisz wszystko dobrze i nadal nie osiągasz celu, to było to najlepsze ćwiczenie definiujące brzuch, jakie mogłeś wykonać.

Kluczem do płaskiego brzucha jest dieta, ćwiczenia i zapomniana sztuka relaksu. Dzieje się tak, ponieważ stres ma bezpośredni wpływ na sposób, w jaki przechowujemy tkankę tłuszczową. Ludzie, którzy mają uporczywe zlokalizowane złogi tłuszczu w okolicy brzucha, szczególnie w dolnej części brzucha i okolicy pępka, mają podwyższony poziom kortyzolu z powodu stresu. Jeśli wszystko inne jest w porządku (duże „jeśli”), już po 15 minutach porannej medytacji zauważyliśmy namacalną poprawę w ciągu kilku tygodni. Oczywiście kosmetyczne korzyści wynikające z obniżenia poziomu kortyzolu bledną w porównaniu z ogólną poprawą stanu zdrowia i samopoczucia,

Mam w zanadrzu kilka innych sztuczek związanych z treningiem osobistym, które można również wykorzystać, aby uzyskać płaski brzuch. Protokół, który wdrażam z zaskakującymi wynikami, polega na nakładaniu żelu z korzenia lukrecji na żołądek każdego ranka po prysznicu. Dwa tygodnie codziennego stosowania pomogą twoim hormonom „zresetować się” i dadzą ci wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć widoczne zmiany.

Inną „sztuczką na płaski brzuch”, którą wykonują klienci, jest unikanie tradycyjnej pracy cardio / aerobowej. Niekończące się ataki joggingu, jazdy na rowerze lub podobnej aktywności mogą w rzeczywistości podnieść poziom kortyzolu w organizmie, powodując pogorszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej! Dokładnie to, czego tak bardzo starasz się uniknąć! Zamiast tego wykonuj cardio w sposób interwałowy – wybierz dowolne ćwiczenie, które angażuje całe ciało i wykonuj je tak intensywnie, jak tylko potrafisz przez 45 sekund, zmniejszając prędkość regeneracji przez 1-2 minuty i powtarzając od 5 do 10 razy. Pomoże ci w tym dieta 1500 kcal.To nie tylko zmniejsza poziom kortyzolu, ale jest także nieskończenie lepszym sposobem spalania tkanki tłuszczowej niż zwykłe cardio. Badania wykazały, że w rzeczywistości jest 3 razy lepszy!

A najlepsze ćwiczenia na ujędrnianie i napinanie mięśni brzucha oraz uzyskanie płaskiego brzucha? Wypróbuj 3-4 serie każdego z tych ćwiczeń dwa razy w tygodniu:

1. Brzuszki z piłkami szwajcarskimi na górne mięśnie brzucha.

  • Połóż się na szwajcarskiej piłce tak, aby dolna część pleców wygodnie spoczywała na piłce.
  • Zrób wydech, napinając mięśnie brzucha, aby oderwać tułów od piłki, trzymając podbródek na klatce piersiowej.
  • Przytrzymaj skurcz w górnej części ruchu przez dwie sekundy, a następnie wdychaj, wracając powoli (licząc do 4) do pozycji wyjściowej.
  • Kontynuuj aż do zmęczenia (około 20 do 25 powtórzeń).

2. Niskie wciąganie linek na dolne mięśnie brzucha.

  • Przymocuj zapętloną linę lub pas balastowy do dolnego końca krążka linowego.
  • Połóż się na plecach przed maszyną i przełóż nogi przez pętlę. Kolana powinny być ugięte, a pętla spoczywać na dolnej części ud.
  • Umieść ręce pod pośladkami.
  • Zrób wydech, przyciągając kolana do klatki piersiowej, jednocześnie napinając mięśnie brzucha. Trzymaj kręgosłup płasko, aby upewnić się, że dolne mięśnie brzucha wykonują większość podnoszenia.
  • Przytrzymaj skurcz na szczycie zakresu ruchu przez dwie sekundy, a następnie powoli wróć (licząc do 4) do pozycji wyjściowej.
  • Kontynuuj aż do zmęczenia (około 10 do 15 powtórzeń).