przewodnik po zatrudnieniu generalnego wykonawcy remontu

remonty-2219024

Gotowy do rozpoczęcia przebudowy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zatrudnieniu generalnego wykonawcy

Duże projekty przebudowy są niezwykle złożone i wymagają wysokiego stopnia planowania, koordynacji i nadzoru. I tu wkraczają generalni wykonawcy. 

W Polsce jesteśmy ekspertami we wszystkich kwestiach związanych z generalnymi wykonawcami — wstępnie sprawdzamy ich pod kątem naszej sieci, starannie wybieramy najlepszych do Twojego projektu przebudowy i codziennie ściśle współpracujemy z setkami wykonawców. Wykorzystaliśmy więc naszą wiedzę, aby dać Ci wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chodzi o zatrudnienie generalnego wykonawcy. Remonty Wrocław są częstym zjawiskiem ze względu na rozwój miasta.

Co to jest generalny wykonawca? 

Generalni wykonawcy, znani prościej jako wykonawcy lub „GC”, to główni specjaliści przy dużych projektach budowlanych. Nadzorują zespoły podwykonawców, takich jak stolarze, hydraulicy, elektrycy i malarze, którzy wykonują różne specjalistyczne aspekty każdej pracy budowlanej. Odpowiadają za pozyskiwanie materiałów, uzyskiwanie zezwoleń i zapewnienie realizacji projektu zgodnie z planem. W zależności od konkretnych wymagań danego projektu, mogą być również odpowiedzialni za koordynację z architektami lub projektantami, zarządami spółdzielni lub mieszkań, inżynierami, ekspedytorami lub inspektorami. 

Termin „generalny wykonawca” może być używany zamiennie w odniesieniu do osoby fizycznej lub firmy generalnego wykonawstwa. Firmy te mają różne kształty i rozmiary, od jednoosobowych i dwuosobowych, po średnie firmy zatrudniające 10-20 pracowników, a nawet duże firmy zatrudniające 50 lub więcej pracowników. 

W zależności od obszaru lub regionu generalni wykonawcy mogą być również znani jako wykonawcy majsterkowania, budowniczowie, wykonawcy remontów lub wykonawcy przebudowy. 

Co czyni dobrego generalnego wykonawcę? 

W Polsce od ponad dekady sprawdzamy i ściśle współpracujemy z generalnymi wykonawcami. Oprócz naszego 7-etapowego procesu weryfikacji wykonawców , oto, co naszym zdaniem zapewnia niektórym wykonawcom dodatkową przewagę i reputację zadowolonych klientów:

  • Komunikacja : W procesie wykończenia wnętrz Wrocław występuje wiele zmiennych. Świetny generalny wykonawca rozumie dynamiczne środowisko, w którym pracuje, przewiduje potencjalne problemy i proaktywnie komunikuje to wszystko swoim klientom. Potrafią udzielać jasnych instrukcji podwykonawcom i są otwarci na informacje zwrotne. 
  • Realizm : najlepsi generalni wykonawcy są uczciwi wobec klientów, jeśli chodzi o to, co realistycznie osiąga ich budżet, i będą z nimi współpracować, aby stworzyć wykonalny zakres prac, tak aby mogli przestrzegać budżetów i terminów. 
  • Elastyczność: gdy w przypadku dużego projektu nieuchronnie dzieje się coś nieprzewidzianego, świetni kontrahenci mogą krytycznie myśleć i przedstawiać swoim klientom proponowane rozwiązania. Potrafią radzić sobie z różnymi zadaniami i dostosowywać się do zmian.
  • Dbanie o szczegóły : świetny wykonawca nie szuka wymówek dla tandetnej pracy. Skanują swoją pracę gęstym grzebieniem, regularnie szukając niedoskonałości w rzemiośle i zajmując się nimi bezpośrednio — nie unikając ich i mając nadzieję, że ich klient tego nie zauważy!
  • Porządek : świetny GC jasno określi sposoby, w jakie zamierzają chronić Twój dom i rzeczy osobiste w swoich szacunkach i umowach. Jeśli twój GC nie ma planu gry w celu ochrony twoich ukochanych rzeczy, spójrz w drugą stronę!