Odkurzacze do liści Stihl czy dmuchawy?

dmuchawy do liści Stihl

Jeśli wiesz, że potrzebujesz dmuchawy do liści Stihl, ale Ego LB6504 jest niedostępny lub jeśli masz już inne narzędzia , zalecamy dmuchawę do liści Stihl BR 800 C-E. Nie ma takiej samej mocy jak Ego, ale długi czas pracy (zaledwie minutę lub dwie krótsze niż Ego) sprawia, że jest skutecznym narzędziem do poruszania liści w normalnych, suchych warunkach.

Dmuchawy do liści Stihl

Najważniejsze jest to, że jest cichy, nawet jak na dmuchawę bezprzewodową. Konstrukcja Stihl BR 800 C-E jest podobna do konstrukcji Ego, ale bateria jest umieszczona za uchwytem, a nie pod nim, więc bardziej obciąża nadgarstek podczas użytkowania. Jest to nieco złożone, ponieważ Stihl BR 800 C-E jest o około ½ kilograma cięższy niż Ego. Sterowanie jest jednak takie samo, z przyciskiem turbo i pokrętłem blokady. Dwie bezprzewodowe dmuchawy kosztują mniej więcej tyle samo, więc wybralibyśmy Ego, gdyby było dostępne, ale nadal lubiliśmy używać tego do przesuwania liści.

odkurzacze do liści Stihl

Praca z liściami – dmuchawy czy odkurzacze?

Kolejną świetną opcją bezprzewodową jest bezprzewodowa dmuchawa do liści Worx WG584 40-Volt Power Share Turbine. Tej dmuchawie brakuje mocy Ego i cichej natury Stihl BR 800 C-E, ale nadrabia to prawie 30-minutowym czasem pracy, mniej więcej takim samym jak Ego. Worx wykorzystuje dwie mniejsze baterie, zamiast jednej gigantycznej, takiej jak Ego i Stihl, więc jest znacznie lżejszy niż inne, co czyni go najbardziej zwrotnym z testowanych przez nas modeli bezprzewodowych i tym, które polecamy tym, którzy są zaniepokojeni może nie mieć siły, by wymachiwać innymi bezprzewodowymi. Ponieważ wykorzystuje dwa 20-woltowe akumulatory, akumulatory są kompatybilne z mniejszymi narzędziami Worx do majsterkowania, takimi jak wiertarki i piły, ale w przypadku narzędzi do trawników linia Worx nie jest tak solidna jak Ego czy Stihl BR 800 C-E.

dmuchawy do liści Stihl

Odkurzacze do liści Stihl

Jeśli Twoja posiadłość ma powierzchnię większą niż akr i jest gęsto zalesiona, a często musisz wysadzać stosy100 metrów w poprzek pola, sugerujemy Stihl BG  56. Z pewnością można znaleźć mocniejsze odkurzacze do liści Stihl, ale po przeprowadzeniu testu Stihl z czterema konkurentami napędzanymi gazem i poddaniu go czteroletnim długotrwałym testom w terenie przez profesjonalnych architektów krajobrazu, nasi eksperci zgodzili się, że model BR 350 ze średniej półki ma moc, jakiej każdy naprawdę potrzebuje.

BG  56 jest pełen inteligentnych funkcji konstrukcyjnych, takich jak skierowany do góry wlew gazu i dobrze zabezpieczony korek wlewu. Ma również wygodne miejsce do umieszczenia dłoni podczas uruchamiania. Stihl jest zasilany gazem, więc będziesz musiał właściwie używać, przechowywać i konserwować dwusuwowy silnik gazowy (oraz diagnozować i naprawiać wszelkie pojawiające się problemy). Jest potężna i całkowicie przenośna, ale naprawdę trzeba mieć dużo ziemi do pokonania, aby uzasadnić zakup tej dmuchawy. Jest również dostępny tylko u autoryzowanych dealerów Stihl, a nie online.