Najlepszy przewodnik po idealnym obozie wakacyjnym.

pexels-rodnae-productions-8033900

Planujecie już obóz letni na to lato? To dobrze, jest o czym myśleć, organizować i robić. Mnóstwo pomysłów, porad i wskazówek, jak zorganizować idealny obóz wakacyjny, pojawiło się już na blogu tutaj. Dzisiaj postaram się podsumować najważniejsze porady i artykuły.

ROZPOCZYNA SIĘ PLANOWANIE

Jak przebiegają pierwsze kroki od pomysłu do zapisów na obóz letni podsumowałam na podczas zajęć „pływanie dla niemowląt„.

PROGRAM – CO ROBIĆ NA OBOZIE LETNIM?

Codzienny program na obozie wakacyjnym może być zróżnicowany: czy to zabawa na świeżym powietrzu, warsztaty rękodzieła, grupy zainteresowań czy dzień wędrówki – nie ma dwóch takich samych dni i każdego dnia są nowe wyzwania zarówno dla liderów, jak i dla dzieci.

Jeśli szukasz coraz bardziej złożonych pomysłów, sprawdź tę książkę o grach terenowych . Zebraliśmy już tutaj wiele pomysłów na rękodzieło. Czy to maseczki gipsowe , czy rzeżucha : Możliwości jest wiele i powstają takie piękne wspomnienia, które z pewnością przetrwają obóz wakacyjny przez długi czas.

Aby wieczorem nie było nudno przy ognisku warto pomyśleć o zabawach i piosenkach na koniec dnia. 

GOTOWAĆ JEDZENIE DLA TAK WIELU???

Tak, catering dla wszystkich uczestników może być prawdziwym wyzwaniem. Ale z pewnością nie jest to niemożliwe. Nie spiesz się z przygotowaniami i zastanów się, jak możesz opanować przygotowania równolegle do programu.

Na naszym blogu znajdziesz wiele wskazówek dotyczących gotowania dla dużych grup .

I NA KONIEC: JAK BYŁO?

Nie należy zapominać o ewaluacji, w której pyta się uczestników i opiekunów, jak było, co nie poszło tak dobrze i co powinno się powtórzyć za rok. Dzięki odpowiedniemu narzędziu online ocena obozu wakacyjnego jest teraz niezwykle szybka:

Więcej pomysłów na obóz letni znajdziesz w dziale „ Pomysły na obozy letnie” na blogu. Dowiesz się tam, jak zorganizować obozowy kiosk, co może się wydarzyć na jarmarku w obozie czy jak zapewnić sobie spokojny sen na obozie wakacyjnym .

Baw się dobrze!