Moc uzdrawiania | Opowieść o umierającym królu

uzdrowienie kościół Wrocław

Król był chory i umierał. Spojrzał na fioletowy baldachim pokrywający jego łóżko i zakaszlał. Pomimo bujnej dekoracji jego pokoju nic nie można było zrobić dla jego zdrowia. Najlepsi lekarze, których można było kupić za pieniądze, nie byli w stanie mu pomóc. Pozostała mu tylko jedna nadzieja, prorok Pana.

Król wiedział, że Pan może uzdrawiać, ponieważ kiedy był młodym mężczyzną, przywrócił Paschę swojemu ludowi. Przypomniał sobie, jak podczas ceremonii prosił Pana o przebaczenie dla wszystkich, którzy pragną szukać Boga. W odpowiedzi Pan uzdrowił wszystkich ludzi z ich chorób na znak swojej łaski.

„Królu Ezechiaszu, nadchodzi prorok Izajasz” – oznajmił jeden z zaniepokojonych sług.

Kiedy pojawił się prorok, król desperacko chwycił go za rękę: „Daj mi dobre wieści. Czy Pan mnie uzdrowi?”

Niestety, prorok pogłaskał drżącą rękę króla: „Przepraszam, tak mówi Pan: Uporządkujcie swój dom, bo umrzecie; nie wyzdrowiejesz”.

Wstrząśnięty król wyrwał rękę z uścisku proroka. Mąż Boży przepowiedział rychłą śmierć. Gdy jego ostatnia nadzieja została zniweczona, król odwrócił twarz od świata i skierował się w stronę ściany. Zaczął gorzko płakać. Osiągnął tak wiele dla Boga i dla narodu Judei, ale teraz cała duma, jaką miał ze swoich czynów, została zmieciona, gdy pomyślał o swojej rozpaczliwej sytuacji.

Prorok cicho wyszedł, kręcąc głową. Pomimo swojej miłości do tego króla, mógł tylko prorokować to, co Pan kazał mu powiedzieć.

Podczas uroczystości Paschy Pan uzdrowił ludzi, ponieważ szukali Go całym sercem. Ezechiasz postanowił zacząć szukać Boga. Z twarzą zwróconą do ściany i łzami płynącymi z oczu, król uniżył się i wołał do Boga: „Pamiętaj, Panie, jak szedłem przed Tobą wiernie i z całego serca, i czyniłem to, co dobre w Twoich oczach. ”

Prorok przechodził przez środek trzech dziedzińców pałacu, gdy nagle się zatrzymał. Pan mówił. Izajasz schylił głowę, słuchając słowa z nieba: „Wróć i powiedz Ezechiaszowi, wodzowi mojego ludu: Tak mówi Pan, Bóg twego ojca Dawida: Słyszałem twoje modlitwy i widziałem twoje łzy; uzdrowię cię. Za trzy dni będziecie oddawać cześć w świątyni’”. Prorok nie mógł uwierzyć własnym uszom; Bóg zmienił zdanie!

Kościół Wrocław zaprasza na spotkanie z uzdrowieniem.

Izajasz odwrócił się i pobiegł z powrotem do sypialni króla. „Podaj królowi więcej lekarstw” – krzyknął – „Wyzdrowieje”.

Nie wierząc własnym uszom, król odwrócił się i otarł łzy z oczu: „Jaki będzie znak, że zostanę uzdrowiony?” on zapytał.

Pod wpływem chwili prorok wskazał na zegar słoneczny za oknem: „Czy chcesz, aby cień przesunął się o dziesięć stopni do przodu, czy do tyłu o dziesięć stopni?”

Ezechiasz pomyślał przez chwilę: „Cień zawsze idzie do przodu. Chcę zobaczyć, jak czas cofa się o dziesięć stopni.

Prorok wezwał Pana, a Bóg sprawił, że cień cofnął się jako znak. Bóg był gotów dosłownie poruszyć niebo i ziemię ze względu na prośbę swego sługi.

Trzy dni później Ezechiasz został całkowicie uzdrowiony i udał się do świątyni, aby podziękować Panu.

Uzdrawiające punkty mocy

  1. Bóg się nie zmienia, ale w tej historii Bóg wydaje się zmieniać zdanie. Na początku prorok powiedział, że Ezechiasz umrze, potem wrócił i powiedział, że król będzie żył. Co się stało? Okoliczności wpływające na Bożą decyzję uległy zmianie. Kiedy Ezechiasz upokorzył się i przypomniał Bogu o swoim oddaniu, Bóg odpowiedział na jego wiarę i oświadczył, że będzie żył. W tej historii dowiadujemy się, że Bóg jest gotów zmienić zdanie i poruszyć niebo i ziemię w odpowiedzi na wiarę jednego z Jego dzieci.
  2. Pokora przed Bogiem jest niezbędna dla twojego cudu. „Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje” (Jakuba 4:6). Ezechiasz pokornie wołał do Boga w czasie największej potrzeby. Ta pokorna postawa zwróciła uwagę Boga i spowodowała cud. Łzy skruchy przynoszą uzdrowienie.
  3. Uzdrowienie może przyjść dzięki medycynie. Kiedy Izajasz powrócił, by prorokować o uzdrowieniu Ezechiasza, polecił sługom przygotować leczniczy okład z fig. Po tym, jak słudzy podali mu lekarstwo, król wyzdrowiał. Często Bóg posługuje się lekarstwem, aby przynieść uzdrowienie.

Pojęcie to występuje również w Nowym Testamencie. Jezus powiedział: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz chorzy” (Mt 9,12). Jednym z najbliższych towarzyszy Pawła był lekarz Łukasz, a Paweł powiedział Tymoteuszowi, aby pił coś, co mogło być winem leczniczym dla jego żołądka (1 Tymoteusza 5:23).

Modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o uzdrowienie z raka dostępna jest w każdą niedzielę.