Kosiarki do trawy – Stihl czy Honda?

kosiarki do trawy Stihl

Koszenie trawnika to obowiązek, ale możesz się go spodziewać dzięki kosiarce Stihl. Dobra kosiarka bezprzewodowa eliminuje wszelkie opcje zasilania gazem ze względu na wygodę, ponieważ nie potrzebuje paliwa, nie ma spalin i wymaga jedynie minimalnej konserwacji. Ta konkretna kosiarka wyróżnia się spośród wszystkich innych kosiarek akumulatorowych długim czasem pracy, krótkim czasem ładowania, polerowanym podwójnym ostrzem, doskonałymi możliwościami mulczowania i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Kosiarki do trawy Stihl są nadal droższe niż kosiarki gazowe, ale ponieważ najnowsze modele akumulatorowe prawie dorównują najlepszym kosiarkom gazowym pod względem jakości cięcia i wydajności, trudno argumentować, że płacenie więcej nie jest tego warte.

Jaka różnica między spalinowymi a akumulatorowymi?

Kosiarki do trawy Stihl to zasilane bateryjnie samobieżne kosiarki, które mogą kosić trawę przez około godzinę na jednym ładowaniu akumulatora. W porównaniu z innymi modelami bezprzewodowymi ma dłuższy czas pracy niż większość i krótszy czas ładowania. W porównaniu z kosiarkami gazowymi kosiarka spalinowa Stihl sprawia wrażenie bezproblemowej: nie trzeba jeździć na stację benzynową, sprawdzać poziomu oleju, rozlewać paliwa ani emitować spalin. Model jest udoskonaloną wersją poprzednich kosiarek Ego dzięki bardziej intuicyjnemu sterowaniu prędkością i dwóm nożom (funkcja dostępna tylko w kosiarkach z najwyższej półki), zapewniając równomierne cięcie i wydajne mulczowanie.

kosiarka do trawy Stihl

Gdy nie jest używana, uchwyt można złożyć i przechowywać kosiarkę w pozycji pionowej. Zazwyczaj sprzedawany za około 700 PLN,  jest drogim produktem; w rzeczywistości jest wyceniony na równi z modelami gazowymi premium. Ale po dziewięciu latach przeglądania kosiarek — i zapoznaniu się z pełnym zakresem funkcji i możliwości najlepszych modeli gazowych i bezprzewodowych — jesteśmy przekonani, że ta kosiarka będzie najbardziej satysfakcjonująca.

Kosiarki do trawy Stihl

Jeśli nasz główny wybór jest niedostępny lub po prostu nie mieści się w budżecie, podoba nam się również samojezdna kosiarka Stihl. To nasz poprzedni wybór i, podobnie jak nasz główny wybór, ma długi czas działania i krótki czas ładowania. Jednak LM2102SP nie ma bardziej dopracowanej kontroli prędkości naszego głównego picka. I chociaż pojedyncze ostrze tego modelu z łatwością radzi sobie z zarośniętą trawą, pozostawia bardziej postrzępioną krawędź cięcia niż kosiarka spalinowa Stihl z dwoma ostrzami. Ale to wciąż wysokowydajna kosiarka akumulatorowa i wolimy ją od wszystkich innych, które testowaliśmy lub badaliśmy.

kosiarki do trawy Stihl

Kosiarki do trawy Honda

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na pracę bezprzewodową, polecamy samojezdną kosiarkę Honda HRX217VKA. Pod względem jakości koszenia i zdolności do utrzymania darni w dobrej kondycji, jest to jedna z najlepszych dostępnych kosiarek samojezdnych, głównie dzięki dwóm funkcjom — dwuostrzowemu systemowi koszenia, który zapewnia efekty podobne do pola golfowego oraz wyjątkowemu sposób na ustawienie precyzyjnego stosunku mulczowania do workowania, aby zrekompensować różne warunki trawy. Połącz to wszystko z innymi mocnymi szczegółami tej kosiarki, takimi jak duży silnik o pojemności 200 cm3 i napęd na tylne koła, aby pomóc w pokonywaniu wysokiej trawy lub wzgórz, a otrzymasz wystarczająco dużo, aby uzasadnić wysoką cenę.

Jeśli chcesz zapłacić najniższą możliwą cenę i nadal uzyskać wysokiej jakości samojezdne kosiarki do trawy Stihl, zalecamy Toro SmartStow Recycler 20340. Za około 450 PLN Toro kosztuje mniej niż Egos i Honda i podobnie jak inne dobre opcje w tym poziomie cenowym, oferuje intuicyjny napęd własny i doskonałą wydajność mulczowania. Niezwykłą cechą Toro – i powodem, dla którego zalecamy go w porównaniu z wieloma podobnymi maszynami – jest oszczędność miejsca, którą można przechowywać w pionie w zatłoczonym garażu lub szopie (Ego można również przechowywać w ten sposób). Jednak dzięki Toro nie uzyskasz wygody Ego bez gazu ani jakości cięcia Hondy.