Jak zainstalować linię gazową w swoim domu.

seattle-g0045fb471_1280

Jeśli myślisz o zainstalowaniu linii gazowej w swoim domu. Są rzeczy, o które powinieneś zadbać od samego początku. Szczerze mówiąc, prawidłowe zainstalowanie linii gazowej w domu wymaga szczegółowego procesu.

Aby uzyskać wysokiej jakości wyniki procesu, należy postępować zgodnie z właściwymi krokami. Powinieneś także mieć niezbędne materiały. Na przykład potrzebujesz odpowiedniej rury do linii gazowej . Jeśli użyjesz niewłaściwej rury, nie odniesiesz sukcesu w tym procesie.

Jeśli zapytasz profesjonalistę w tej dziedzinie, powie ci, że konieczne jest, aby uzyskać to właśnie tutaj. Jeśli tego nie zrobisz, sprawy mogą okazać się dla ciebie droższe. Również w trosce o zachowanie wartości i bezpieczeństwa Twojego domu. Bardzo ważne jest, aby używać odpowiednich rur.

Jakiego rodzaju rury można użyć do linii gazowej?

Jak już wiesz, nie każda rura jest idealna do instalacji gazowej. Aby uzyskać dobre wyniki, musisz użyć odpowiedniego. Dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił, wybór odpowiedniej fajki do danego zadania może być nieco mylący. Jednak przy dobrych badaniach i pomocy osób, które miały takie projekty, zawsze możesz uzyskać to, czego potrzebujesz. Na przykład możesz kupić wysokiej jakości przyłącza gazowe łódź.

Wśród produktów, które można uzyskać, znajdują się aluminiowe rury kompozytowe z tworzywa sztucznego, rura gazowa. Należy zauważyć, że rury aluminiowe są używane głównie do dekoracji wnętrz, podczas gdy rury gazowe są używane do głównego rurociągu.

Kroki, aby zainstalować linię gazową

Krok pierwszy: Wyłączenie dopływu gazu do domu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odciąć dopływ gazu do domu. Aby to zrobić, musisz udać się do gazomierza. Upewnij się, że całkowicie go wyłączyłeś. Będziesz wiedział, że go wyłączyłeś, wykonując ćwierć obrotu zaworu. Sprawdź krzyżowo, aby upewnić się, że miernik w ogóle się nie porusza.

Krok drugi: Upewnij się, że masz odpowiednie rury i złączki gazowe

Kiedy kupujesz odpowiednią rurę gazową, musisz pomyśleć nie tylko o marce, ale także o rozmiarze. Zasadniczo większość przewodów gazowych używanych do celów domowych wykorzystuje rury o średnicy od 1,27 cm do 3,81 cm. Jednak różne miasta mają różne materiały rurociągów, rozmiary i wymagania dotyczące specyfikacji. Przed instalacją należy zapoznać się ze standardami firmy gazowniczej, do której należy budynek, a następnie wybrać odpowiednie orurowanie i rozmiar.

Krok trzeci: Przedłużenie obecnej linii gazowej

Wydłuż istniejącą linię gazową, dopasowując zawory i długości rur, których potrzebujesz, aby dodać linię gazową, która dotrze do nowego urządzenia.

Pokryj gwinty końcówek rur lakierem do rur. Jest to niezbędne do uzyskania szczelnego dopasowania. Nigdy nie należy używać taśmy, ponieważ nie jest to trwały materiał do pracy. Z czasem poluzuje się i doprowadzi do zatkania żyłki. Może to być kosztowna sprawa, więc unikaj całkowicie używania taśmy.

Krok czwarty: Podłącz przewód gazowy do urządzenia

Upewnij się, że używasz elastycznej rury do wykonania połączenia.

Krok piąty: Sprawdź, czy linia jest odpowiednio szczelna

Rozprowadź płyn na szwach przewodu gazowego. Jeśli zdarzy ci się zobaczyć bąbelki, powinieneś wiedzieć, że nastąpił wyciek. To jest coś, o co musisz natychmiast zadbać. To pokazuje, że nie dokręciłeś go dobrze. Dlatego spróbuj dokręcić go dalej, aż nie będziesz mógł dokręcić dłużej. Jeśli zauważysz, że wyciek nadal istnieje. najlepiej to cofnąć.

W tym momencie wskazane jest sprawdzenie gwintów, a także ponowne nałożenie szpachli do rur. Następnie ponownie dokręć. Jeśli po regulacji nadal występuje nieszczelność, rozsądnie jest usunąć rurę i złączkę i założyć nową.

Krok szósty: Włącz gaz

Wyreguluj zawór, aby zapewnić przepływ gazu. Możesz śmiało sprawdzić, czy do urządzenia dopływa gazownik łódź.