Czy pokrywa szamba jest zepsuta?

szamba 1312

Szambo to przyjazny dla środowiska i wygodny sposób usuwania odpadów z gospodarstw domowych. Przy prawidłowym działaniu Twój system septyczny z łatwością poradzi sobie z wodą wytwarzaną z umywalki, prysznica i łazienki. Jednak ważne jest, aby zwracać uwagę na problemy z systemem septycznym , ponieważ jego wydajność zależy od wszystkich komponentów działających z maksymalną wydajnością.

Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach na swoim podwórku lub wokół swojej posesji, może to oznaczać, że pokrywa szamba jest pęknięta lub uszkodzona. W przeciwnym razie cofanie się ścieków w kanalizacji lub toalecie sugeruje, że gleba lub inne ciała obce dostały się do twojego systemu septycznego i spowodowały zablokowanie.

Zalecamy profesjonalne pompowanie i ocenę szamba co trzy do pięciu lat. Jeśli jesteś nowy w swojej posiadłości lub nie zdawałeś sobie sprawy z konieczności wykonania tego zadania, możesz mieć problem ze zlokalizowaniem pokrywy szamba.

Sprawdź swoje dokumenty lub zapytaj

Jeśli kupiłeś nowy dom, schemat systemu septycznego powinien stanowić część inspekcji nieruchomości. Sprawdź swoją dokumentację lub poproś o jej udostępnienie. Jeśli jesteś w stanie skontaktować się z poprzednimi właścicielami, jest prawdopodobne, że zorganizowali odwodnienie szamba i będą w stanie pomóc ci go zlokalizować. W przeciwnym razie lokalne firmy zajmujące się szambo mogły wcześniej odwiedzić Twój lokal i będą znały Twój układ hydrauliczny.

Zatrudnij wykrywacz metalu

Niektóre instalacje szamba mają piony, które podnoszą pokrywę do poziomu gruntu. W zależności od wielkości podwórka powinny być łatwe do zlokalizowania. Bardziej prawdopodobne jest, że cały system septyczny, w tym pokrywa, zostanie zakopany na głębokość jednego metra. Wykrywacz metalu może pomóc w ustaleniu przybliżonej lokalizacji pokrywy szamba, a dokładną lokalizację można uzyskać, badając metalowy słup.

Sprawdź swoje rurociągi

Postępuj zgodnie z liniami wylotowymi z domu, aby określić ogólny obszar systemu septycznego. Szambo jest zwykle umieszczane w odległości od siedmiu do dwudziestu pięciu metrów od twojej posiadłości. Obszar wylotu zachęci trawę i rośliny do wzrostu pełniejszego i dłuższego niż otaczająca roślinność. To dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań za pomocą wykrywacza metali.

Znalezienie lub wymiana pokrywy szamba betonowe, nie jest łatwym zadaniem. Niezmiernie ważne jest upewnienie się, że system nie został naruszony przez glebę lub szlam. Skontaktuj się już dziś z nami, aby wyeliminować stres związany z konserwacją szamba.