Co robić, a czego nie robić w przypadku spłukiwania septycznego.

pexels-kelly-2881153

Używaj jednowarstwowego papieru toaletowego

Nawet jeśli gruby, pikowany, wielowarstwowy papier może wydawać się najwygodniejszą opcją, szambo się nie zgodzi. Twój czołg potrzebuje papieru, który szybko się psuje — a opcje dwuwarstwowe nie. Im grubszy papier, tym dłużej utrzymuje się w systemie domowym.

Wraz z papierem jednowarstwowym wybierz papier oznaczony jako bezpieczny dla septów lub biodegradowalny. Ale upewnij się, że tak zwana marka septyczna nie jest gruba i teksturowana. Choć producent twierdzi, że jest bezpieczny, to i tak nie psuje się tak szybko, jak jego cieńsza wersja.

Nie spłukuj chusteczek

Podobnie jak gruby papier toaletowy, który jest oznaczony jako bezpieczny dla septów, chusteczki nie są akceptowalną alternatywą dla twojego zbiornika. Nie pozwól, aby opis spłukiwania zmylił Cię w używaniu chusteczek łazienkowych. Nie tylko mogą one zatkać zbiornik, ale mogą również powodować tworzenie kopii zapasowych w innych punktach domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Chodaki związane z wycieraniem mogą wystąpić w toalecie lub w rurze odpływowej.

Używaj odpowiednich produktów czyszczących

Utrzymuj toaletę w czystości za pomocą produktu bezpiecznego dla sepsy. Zanim spłuczesz swój ulubiony kupiony w sklepie lub domowy środek czyszczący do kanalizacji, upewnij się, że nie uszkodzi on twojego systemu septycznego. Niektóre ostre produkty, które nie ulegają biodegradacji, mogą powodować problemy z hydrauliką.

Nigdy nie używaj środka czyszczącego zawierającego rozpuszczalniki na bazie ropy naftowej ze szamba. Twój system nie może prawidłowo filtrować tych produktów. Wraz z rozpuszczalnikami na bazie ropy naftowej unikaj nadmiernego stosowania środków dezynfekujących. Produkty te mogą zniszczyć pożyteczne bakterie w systemie i wytrącić go z równowagi.

Chociaż produkty dezynfekujące mogą utrzymać łazienkę w czystości, zdrowie szamba może wymagać łagodniejszego środka czyszczącego. Ekologiczne środki czyszczące i te, które nie zawierają amoniaku, środków przeciwbakteryjnych ani chloru (które wszystkie są środkami dezynfekującymi) są bezpieczniejszą alternatywą dla twojego systemu.

Nie spłukuj dużych przedmiotów

Chusteczki i gruby, wielowarstwowy papier toaletowy to nie jedyne produkty, których nie należy spłukiwać, jeśli masz szambo. Nigdy nie spłukuj artykułów higienicznych dla kobiet, ręczników papierowych, pieluch, chusteczek ani niczego wykonanego z tkaniny. Wraz z tymi, których nie można spłukiwać, nici dentystyczne, waciki, waciki, papierosy i wszystko, co stałe, nie powinno trafiać do odpływu toalety.

Trzymaj balsamy i kremy z daleka

Tłuste lub oleiste przedmioty nigdy nie powinny trafiać do odpływu muszli klozetowej i do systemu septycznego. Chociaż jest mało prawdopodobne, że przypadkowo wylejesz oliwę z oliwek lub masło do tego rodzaju odpływu, niektóre produkty kosmetyczne mogą trafić do muszli klozetowej.

Podobnie jak oleje kuchenne, niektóre produkty do ciała lub pod prysznic mają tłustą konsystencję. Trzymaj wszystkie balsamy, kremy, olejki do ciała i kąpieli, odżywki do włosów i produkty do twarzy z dala od toalety. To samo dotyczy produktów do golenia.

Nie używaj toalety jako kosza na śmieci

Czy masz ochotę spuścić śmieci? Jeśli nie masz kosza na śmieci w łazience lub nie zawsze go używasz, stałe kawałki śmieci mogą trafić do muszli klozetowej. Niezależnie od tego, czy wrzucisz plastikową folię z produktu kosmetycznego do toalety, napełnisz miskę papierowym pudełkiem pasty do zębów, czy wyrzucisz cokolwiek innego, tego rodzaju śmieci zatkają twoją instalację wodną.

Monitoruj odpowiednie płukanie

Czy Twoje dziecko spłukuje stosy papieru toaletowego, worki z wacikami lub swoje zabawki? Chociaż możesz wiedzieć, że małe wypchane zabawki i plastikowe jedzenie nie powinny znajdować się w muszli klozetowej, możliwe, że Twoje dziecko nie rozumie. Być może będziesz musiał monitorować ich nawyki spłukiwania, dopóki Twoje dziecko nie będzie w stanie lepiej chronić systemu septycznego.