3 sposoby, w jakie zwierzęta mogą wpływać na szambo.

dare-g40dfb8fb1_1280

Zakopany głęboko pod ziemią szambo tak naprawdę nie powinien być uszkadzany przez zwierzęta, ale zwierzęta mogą powodować problemy z szambo na wiele sposobów. Świadomość jest jednym z najważniejszych sposobów radzenia sobie z problemami z systemem septycznym i pomoże zapewnić, że nie wystąpią żadne poważne problemy. Dowiedz się o niektórych głównych sposobach, w jakie zwierzęta mogą wpływać na szambo.

1. Małe zwierzęta i mięso spłukiwane w toalecie

Kiedy umiera małe zwierzę, wiele osób ma naturalny instynkt, by spuścić je do toalety. Zamiast swobodnie pływać do większego zbiornika wodnego, martwe zwierzę trafia prosto do szamba, gdzie pozostanie na długo.

Samo zwierzę nie rozkłada się tak po prostu jak zwykłe odpady. Oznacza to, że stworzenie może zostać złapane przez filtry prowadzące do szamba. Części wewnętrzne, takie jak kości, mogą długo się rozkładać i powodować problemy z zatykaniem. Ciała zwierząt domowych zajmują miejsce w szambie i mogą wprowadzać różne formy bakterii.

Podobnie jak w przypadku spłukiwania zwierząt domowych w toalecie, przez lata krążyły opowieści starych żon o spłukiwaniu starego mięsa. Rozeszły się pogłoski, że spłukiwanie nadmiaru mięsa z kurczaka, a nawet pełnych tusz zwierząt, takich jak szopy pracze, ptaki lub myszy, pomoże szambo rozbić ciała stałe i poprawić wydajność.

Pomimo utrzymywania się tych plotek, eksperci od szamba wielokrotnie obalali tę teorię. Wprowadzenie obcych substancji do szamba nie pomoże w żaden sposób w procesie rozkładu. Szamba są przeznaczone na ludzkie odchody i zawierają już określone bakterie, które rozkładają te odpady.

Chemia szamba jest ważna dla rozkładania ciał stałych i dystrybucji odpadów. Wprowadzenie nowych bakterii może skutkować słabą wydajnością i powodować problemy. W końcu może być konieczne przetestowanie szamba, aby odkryć źródło problemu i zobaczyć, jakie opcje leczenia są potrzebne.

Zarówno w przypadku małych zwierząt domowych, jak i odpadów mięsnych, problemy mogą obejmować zestalone górne warstwy, zatkane rury i utrudniony odpływ wody. Staraj się trzymać wszystkie ciała i części zwierząt z dala od toalety. Zakop je w ziemi, aby ciała naturalnie się rozłożyły bez wpływu na system septyczny.

2. Żwirek i odchody dla kotów

Wraz z częściami zwierzęcymi należy unikać spłukiwania wszelkich produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego w toalecie. Może się wydawać, że odchody kotów lub psów można po prostu spuścić w toalecie jak odchody ludzkie, ale istnieje wiele różnic, szczególnie w przypadku odchodów kotów.

Kocie odchody twardnieją po krótkim czasie. Twarde kawałki kocich odchodów są prawie jak kamienie i nie rozkładają się łatwo. Jeśli spłukałeś stos kamieni w swojej toalecie, możesz sobie wyobrazić, jak by to było spuścić kocie odchody do tego samego odpływu. Odpady mogą nie przedostać się przez rury, aby łatwo dotrzeć do szamba, a ich rozkład zajmie dużo czasu.

Śmieci to także coś, czego nie powinno się zbliżać do toalety. Żwirek często miesza się z odchodami kotów, tworząc większe grudki i poważne problemy dla twojego systemu septycznego. Trzymaj się tradycyjnych koszy na śmieci na śmieci. Istnieje również kilka opcji recyklingu, które należy rozważyć w przypadku ściółki.

Niektóre opakowania żwirku dla kotów twierdzą, że żwirek można spłukiwać i chociaż może on rozkładać się szybciej, nadal istnieją obawy co do szybkości rozkładu i kocich odchodów, które towarzyszą żwirkowi. Nie podążaj ślepo za etykietami do spłukiwania, ponieważ możesz stwarzać problemy na przyszłość.

3. Produkty higieniczne i kąpiele dla zwierząt

Kiedy szukasz sposobów na utrzymanie swojego zwierzaka w czystości, zazwyczaj przychodzi ci na myśl wanna. Niestety, wiele specjalistycznych szamponów i środków czyszczących dla zwierząt domowych może zawierać substancje chemiczne, które są szkodliwe dla szamba. Chemikalia mogą być obecne w niektórych mocniejszych szamponach, takich jak szampony zapobiegające pchłom.

Każdy dodatek, który zmienia chemię wewnątrz szamba, może powodować potencjalne problemy. Jeśli bakterie nie rozkładają elementów wystarczająco szybko, szambo przepełni się i spowoduje problemy na podwórku.

Kiedy myjesz swojego zwierzaka, futro może również spływać do kanalizacji i prowadzić do ewentualnych zatkań w systemie. Zapobiegaj temu problemowi, używając węża na zewnątrz do czyszczenia swojego zwierzaka. Masz również możliwość zabrania swojego zwierzaka do groomera i tam go wymyje. Niewielkie zmiany mogą mieć pozytywny wpływ na szambo i ograniczyć występowanie problemów w przyszłości.